6 Mayıs 2015 Çarşamba

Messi'nin Sırrı

FC Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi’nin İtalya’ya yaptığı ziyaretin yankıları sürüyor.

Sezon başında İtalyan diyetisyen Silvia Tremoleda ile yaptığı özel çalışmalar sayesinde 3,5 kilo vererek forma giren Messi’nin bu kez bir başka İtalyan Doktor Giuliano Poser’le görüşmesi büyük yankı uyandırdı.
Luis Enrique’nin verdiği 3 günlük tatili değerlendiren Messi, mucizelerin doktoru olarak anılan Giuliano Poser’i babası Jorge ve kardeşi Rodrigo ile birlikte ziyaret etti.

Messi’nin verdiği kilolar sonrası artan baş ağrılarına ve kronik hale gelen kusma sorununa çözüm bulmak için Poser’le görüştüğü iddia edildi. Ancak oyuncuya yakın kaynaklar Messi’nin kulüpten ve medikal bölümünden aldığı izin doğrultusunda birkaç kilo daha vermek için İtalyan doktorla görüştüğünü belirtti. Doktor Giuliano Poser’i, Messi’nin yakın dostu ve milli takımdan arkadaşı Demichelis’in önerdiği ortaya çıktı.

Messi'nin Sacile'de görüştüğü Giuliano Poser, Bach Çiçek Terapisiyle tanınıyor. Bunun yanı sıra duygusal terapi ve özel diyetler kullanıyor. Bach Çiçek Terapisi, korku, belirsizlik, yetersiz ilgi, aşırı duyarlılık, üzüntü ve aşırı ilgili olma gibi durumların çözümünde tercih ediliyor. Bu terapide 40’a yakın bitkiye yer veriliyor.

BACH ÇİÇEK TERAPİSİ NEDİR?
İngiliz doktor, bakteriyolog Edward Bach’ın geliştirdiği ve kökeni 1930’lara uzanan Bach çiçekleri terapisinin temeli çiçek özlerinden hazırlanan karışımlara dayanıyor.  Bedensel rahatsızlıkların temelinde ruhsal denge bozukluklarının yattığını fark eden Doktor Bach, 40’a yakın çiçek özünün şifalı enerjilerini kullanarak, hastalıklara neden olan negatif duyguların çözümlendiği bir terapi sistemi geliştirdi.

Bach Çiçek Terapisi'nde kullanılan bitkiler

Agrimony (Kaşıkotu)
Aspen (Toz ağacı)
Beech (Akgürgen)
Centaury (Kantaryon)
Cerato
Cherry Plum (Erik ağacı)
Chestnut Bud (Kestane tomurcuğu)
Chicory (Hindiba)
Clematis (Orman asması)
Crap apple (Yaban elması)
Elm (Karaağaç)
Gentian (Centaniye)
Gorse (Katır tırnağı)
Heather ( Funda)
Holly (Çobanpüskülü)
Honeysuckle (Hanımeli)
Hornbeam (Kayın)
Impatients (Sabır otu)
Larch (Şimal çamı)
Mimulus
Mustard (Hardal otu)
Oak (Meşe)
Olive (Zeytin ağacı)
Pine (Çam)
Red Chestnut (Kızıl Kestane)
Rock Rose
Rock Water
Scleranthus
Star of Bethlehem
Sweet chesnut (Kestane)
Vervain (Mine çiçeği)
Vine (Asma)
Walnut (Ceviz)
Water Violet (Dere Menekşesi)
White Chestnut (Ak Kestane)
Wild Oat (Yaban Otu)
Wild Rose (Yaban Gülü)
Willow (Söğüt ağacı)
http://www.hurriyet.com.tr/spor/futbol/28851998.asp

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder