10 Şubat 2016 Çarşamba

Alkol bağımlılığından kurtulmanın kalıcı yolu

Alkol tıpkı diğer bir bağımlılık türü olan sigara gibi bir denemeyle ya da arkadaş ortamında başlanılan bir bağımlılıktır. Kadehler birbirini takip ederken bağımlılık sinsice vücudumuz girmek için fırsat bekler. Alkol almaya başladığımız ve alkolü tükettiğimiz sosyal ortamların dışında da alkol arar olduysak ve alkol almadığımızda vücudumuzda normalin dışında tepkiler beliriyorsa ne yazık ki bağımlılıktan söz edebiliriz.

Kilo kontrolü, zayıflama, duygu durumu düzenleme, alerji ve pek çok durumlarda etkili ve kalıcı çözümler sağlayan tamamlayıcı tıbbın bir parçası olan Mora Terapi cihazlarının alkol bağımlılığı konusunda da başarılı sonuçlar elde ettiği verileri bağımlılığın çözümsüz olmadığı umudunu yeşertiyor. Alkol bağımlısı olan kişilerdeki alkol alma isteğini azaltarak kişinin alkolü tamamen bırakmasını sağlıyor. Kişinin bağımlılık derecesine göre uygun seanslarla bağımlılık ortadan kaldırılabilir ya da klasik yöntemlere entegre edilebiliyor. Kişisel özelliklere göre seansların sayısı belirlendiği Mora terapi alkol tedavisinde maddelerin kimyasal özellikleri değil fiziksel özellikler kullanılarak, bağımlılığa yol açan madde elektromanyetik bilgisi vücuttan silinir.

Mora Terapi cihazlarının bağımlılığa karşı etkisinin kalıcılığını, bağımlı olan maddeye karşı yarattığı isteksizlik olarak açıklayan Dr. Sema Karadağlı terapi seanslarını hakkında “Kişinin bağımlı olduğunu düşündüğünü alkol çeşitlerinin örneklerini (Rakı, bira, viski,votka, şarap vb.) küçük numuneler halinde Mora cihazının kupalarına yerleştiriyoruz. Yaklaşık 50 dakika süren seans sırasında hastamıza detoks uyguluyoruz. Alkolün yıllardır vücutta biriktirdiği toksinleri atması için hastamıza su içmesini, sık sık duş almasını ve ter atmaya çalışmasını öneriyoruz” diye bilgi verdi.

Yine seans esnasında cihaza serum fizyolojikten oluşan bir damla yerleştirdiklerini ifade eden Dr. Karadağlı, “Cihaz hastamızın vücuduna yolladığı frekansı damlaya da yüklüyor. Seanstan sonra hastamızın bir ay boyunca bu damlayı 3x5 damla olacak şekilde dil altına damlatıp 1- 2 dakika bekleyip yutmasını istiyoruz. Yaptığımız bu işlem sonucunda 72 saat sonra kişinin vücudu alkolle tanışmamış gibi oluyor” diye devam etti. Alkol bırakma terapilerinde seansların nasıl ilerleyeceğine, seanslar devam ederken beraberinde hangi desteklerin kullanılacağına kişisel özelliklere bakılarak karar verilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder