22 Nisan 2016 Cuma

Baharı Bach Çiçekleri Terapisi ile karşılayın


Bahar yorgunluğunu, hemen herkesin mevsim dönüşlerinde hissedebildiği bir takım ruhsal ve bedensel belirtilere verilen genel isim olarak ele alabiliriz. Hava sıcaklığının yükselmesiyle birlikte birçoğumuz için yataktan kalkmak çok daha zor bir hal alırken günlük işlerimizi yaparken daha isteksiz ve halsiz olabiliyoruz. Söz konusu bu durumu genellikle hava değişimine bağlasak dahi uzun süren yorgunluk ve halsizlikleri ciddiye almakta fayda var.

Yorgunluk, neşesizlik, uyuşukluk, bitkinlik, eklem ağrıları, uykuya dalamamak ve uyanamamak gibi şikâyetler ile kendini belli eden bahar yorgunluğu, havadaki elektrik yükünün artmasıyla ortaya çıkıyor. Pozitif ve negatif yüklü iyonların artması da insan biyoritminde olumlu ya da olumsuz etkiler yaratıyor. Pozitif iyonlar insanı daha zinde hissettirirken, negatif iyonların artması insanın kendini daha halsiz hissetmesine ve yorgunluk belirtilerinin ortaya çıkmasında etkili oluyor.

Bahar yorgunluğunun giderilmesinde yardımcı olan ve başarısı farklı testler ile kanıtlanmış Mora Terapi uygulamalarından biri olan Bach Çiçekleri Terapisi, korku, belirsizlik, ilgi eksikliği, yalnızlık, dış etkilere ve fikirlere hassaslık, umutsuzluk, çaresizlik hissi, gibi duygu ve düşünceleri gidermek için de kullanılıyor. Bach Çiçekleri Terapisi, vücudun çevresine yaymış olduğu bozuk elektromanyetik sinyaller filtreliyor ve vücudun elektromanyetik titreşimlerini dengeliyor.

Kişinin bahar aylarında havada artan elektrik yüküyle baş etmesinin sağlayan Bach Çiçekleri Terapisi, Ünlü tıp doktoru İngiliz Dr. Edward Bach’in çiçeklerin iyileştirici özellikleri üzerine yaptığı araştırmaların gelişmesi üzerine ortaya çıktı. 38 duygu durumu için kullanılan Bach Çiçekleri Terapisi; korku, belirsizlik, ilgi eksikliği, yalnızlık, dış etkilere ve fikirlere hassaslık, umutsuzluk, çaresizlik hissi, gibi duygu ve düşünceleri gidermenin yanında bahar yorgunluğu belirtilerinden kişiyi kurtarıyor. Bach Çiçekleri Terapisi, vücudun çevresine yaymış olduğu bozuk elektromanyetik sinyaller filtreliyor ve vücudun elektromanyetik titreşimlerini dengeliyor. Böylelikle vücutta değişen biyoritim eski sağlıklı haline dönüşüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder