10 Nisan 2016 Pazar

Romatizmal ağrılara çözüm: Mora Terapi


Çalışma hayatı, stres, günlük koşturmaca derken bel, boyun, baş ağrıları listenin başlarına yazabiliriz. Bir de bunlar romatizmal hastalıklardan kaynaklı ağrılar eklenince işin içinden çıkılmaz bir durum bizi bekliyor. Romatizma vücudumuzun hareketini sağlayan kas ve iskelet sistemimizde şişlik, ağrı, hareket sınırlamasına yol açarak, iç organlarımızda çeşitli rahatsızlıklara neden oluyor. Rutubetli ve soğuk yerlerde görülme ihtimali artan romatizma sıcak ve nemli hava da kişiye ağrı ve rahatsızlık veriyor. 200’den fazla çeşidi olan romatizma, eklemlerde, kaslarda ve dokularda şişliklere, kızarıklığa, hareket kısıtlanmasına ve deformasyonlara yol açıyor. Romatizmal hastalıkların nedeni tam olarak tespit edilememiş olsa da mikropların neden olduğu romatizmal hastalıklar gut hastalığı ve akut eklem romatizmasıdır. Psikolojik nedenler ve travmalarda romatizmal hastalıkların ortaya çıkmasında etkili oluyor.

Mora Terapi’de en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan ağrı tedavisi hem romatizmal hastalıklar için hem de akut yani hastalık veya hastalıkların belirtisi veya sonucu olan ağrıları ortadan kaldırmak için kullanılıyor. Vücuttaki normal olmayan işleyişi normal ve sağlıklı haline getirmek olan Mora Terapi ağrıya bir neden değil de sonuç olarak yaklaşarak, ağrıya neden olan sorunu ortadan kaldırmaya yönelik adımlar atıyor. Mora Terapi’de en çok kullanılan tedavi yöntemlerinden biri olan ağrı tedavisi iki yolla gerçekleşiyor. İlk yöntem hastalıklı veya ağrılı bölgedeki patolojik frekansları yok ederek sağlıklı fizyolojik frekansları daha da güçlendirip tekrar ilgili bölgeye vermek. İkinci yöntem ise enflamasyonlu yani iltihaplı bölgedeki lenfatik drenajı artırıp detoksifikasyonu artırmak ve böylece iltihaplı bölgesindeki asidozu azaltıp normal fizyolojik sürece zemin hazırlamak.

Her yaş grubuna uygulanabilen Mora Terapi ağrı tedavisi genellikle ilköğretim çağından itibaren uygulamak tercih ediliyor. Mora Terapi ağrı tedavisinde tedavi boyunca detoks kurallarına uyum önemli. Mora Terapi ağrı tedavisi çoğunlukla Mora Terapi Renk Terapisi ile destekleniyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder