28 Eylül 2016 Çarşamba

Fazla kilonun alıp götürdüklerini Mora Terapi ile kazanın

Yakabileceğimizden daha fazla gıda alırsak, fazla kaloriler vücudumuzda yağ olarak birikir ve kilo sorunu ortaya çıkar. Çeşitli hastalıklarından kaynaklı kilo sorununun yanı sıra kilo almaya veya obeziteye neden olan başlıca faktörler hareketsizlik, aşırı ve yanlış beslenmedir. Bunların dışında Tiroid bezi yetmezliği (hipotiroid), insülin direnci, kan şekeri düşüklüğü, böbreküstü bezinin aşırı kortizol üretmesi, yumurtalıklardaki kistler ve hormon bozuklukları gibi fiziksel sorunlar; az su içmek, aşırı alkol tüketimi, depresyon, bazı psikolojik sorunlar, emeklilik ve gece vardiyasında çalışmak gibi sosyal ve psikolojik nedenler kilo alımında önemli etkenlerdir. 

Tüm dünyada giderek yaygınlaşan kronik bir sağlık sorunu haline gelen fazla kilo şeker, tansiyon, kalp ve damar hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, eklem rahatsızlıkları gibi hastalıkları beraberinde getirir.Vücutta yarattığı tahribatın dışında psikolojik olarak da kişide olumsuz etkilere yol açan fazla kilolar, sosyal alanlarda sorunlara neden olabilir.

Neden normal kiloda olmalıyız?
Fazla kilolu insanların bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için normal kilodaki insanlara göre hastalıklara yakalanma riski yüksektir. Fazla kilodaki insanlarda şeker, tansiyon ve kalp hastalıkları daha fazla görülür. Kilolu insanlarda sıklıkla görülen uyku apnesi ve horlama uyku kalitesini düşürür. Kişilerin kilo vermelerinin bir faydası da uykusuzluk sorunundan kurtulmaktır. Kilo veren bireylerin vücutlarında ağırlık azalacağı için rahatlamanın verdiği enerjik, zinde ve dinamik hissettirecektir. Zayıflayınca vücuttaki azalan yağ miktarıyla kalbe giden oksijen miktarı artacak ve solunum rahatlayacaktır. Taşıyabileceğinden fazla yük ile mücadele eden kilolu kişilerin bedenlerindeki eklem ağrıları zayıflayınca ortadan kalkacak, kişi daha rahat hareket edebilir hale gelecektir.

Kilo verme tedavisinde kalıcı başarılar elde eden tamamlayıcı tıp yöntemi Mora Terapi, herhangi bir yan etkiye yol açmaz. Mora Terapi kilo terapisi, vücudumuzdaki doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleştiğinden yola çıkıyor. Mora Terapi, vücuttaki karbonhidrat bağımlılığını elektromanyetik frekanslarla silerek insülin direncini azaltır.

Kilo verme sürecinde sıklıkla karşılaşılan depresif hal, yorgunluk ve agresifliğin yaşanmasına son veren Mora Terapi; kilo almaya yol açan nedenler ile duygu durumu arasında bir bağ olduğunu ve bağ üzerinden geliştirdiği çözümle bireylerin hem zayıflamasını hem de duygu durumunun iyiye gitmesini sağlıyor. Mora Terapi duygu durumunun güçlendirilmesine ve bireyin kendisini duygusal olarak çok daha iyi hissetmesini sağlar. Mora Terapi kilo verme seanslarında zararlı ve toksik madde frekansları vücuttan silinir, seanslar sonrası bireyler eskiye oranla; bağışıklık sistemi daha güçlü, vücutta birikmiş toksik maddelerden arınmış ve daha sağlıklı olarak yaşamına devam eder.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder