6 Ekim 2016 Perşembe

Mora Terapi ile korkunun hayatınızı kuşatmasına engel olun

Kişilerin kendi bütünselliğinde çok geniş alanlara yayılan korkular aslında zihne yerleşmiş otomatik programların sonucudur. Genel geçer anlamda korkuyu bir belirsizlik karşısında tehdit algısıyla tetiklenen, rahatsız edici ve olumsuz bir his olarak tanımlayabiliriz. Günlük yaşamda sık yaşanlar korkular olarak; yükseklik korkusu, hayvan korkusu, kapalı alan korkusu ve karanlık korkusunu sıralayabiliriz.Korkuların ardında kimi zaman yaşanmış kötü tecrübeler yer alırken, tecrübe edilmemiş, çevresel etkenlerden öğrenilmiş korkular da, korku yaşayan kişini hayatını sekteye uğratabilir.

Kişi kendisi için tehlikeli gördüğü durumu hayatına kronik olarak yayar. Bu genelleme kişinin tüm hayatına etki eder, kişi kendisine yabancılaşır ve depresif bir noktaya doğru ilerler.İnsanlar,  korkularını cesur adımlar ve pozitif düşüncelerle hayatlarından uzaklaştırabilir. Unutulmamalıdır ki tüm insanlığın ortak bir korkusu yoktur ve korkular sonradan kazanılmıştır.

Doğal ve yan etkiye yol açmayan tedavi

Ünlü tıp doktoru İngiliz Dr. Edward Bach’in çiçeklerin iyileştirici özellikleri üzerine yaptığı araştırmaların gelişmesi üzerine ortaya çıkan Bach Çiçekleri Terapisi başta korku ve kaygı bozuklukları olmak üzere 38 farklı duygu durumu için 38 farklı çiçek kürü kullanır.

Avrupa’da 100 yıldır kullanılan ve çiçek özlerinden oluşan Bach Çiçekleri Terapisi’nde, uygulanan kürler defalarca süren işlemlerle ulaşılan bitki özüyle yapıldığından herhangi bir ilaçla etkileşime girip yan etkiye yol açmaz. Homeopatik (benzeri benzer ile tedavi etme yöntemi) ilaç tedavisi olan Bach Çiçekleri Terapisi, çiçeklerin yaydıkları elektromanyetik frekansların Mora cihazları üzerine programlar şeklinde kaydedilmesiyle oluşturulmuştur. Bach Çiçekleri Terapisi, otomatik korkuların vücudun çevresine yaymış olduğu bozuk elektromanyetik sinyaller filtreleyerek vücudun elektromanyetik titreşimlerini dengeliyor.Korkuya maruz kalan bireylerde bozulan elektromanyetik sinyallerin vücuttan atılmasıyla kişide rahatlama, duygu durumunda gözlemlenebilen sakinlik ve mutluluk dikkat çekiyor.  Bach Çiçekleri Terapi ile ruhsal durum dengelendiğinden oluşan pozitif düşünce, bedensel rahatsızlıklarda da iyileşme görülmesinisağlar, kişinin motivasyonunu artırır. Pozitif düşüncelere sahip bireyler ruh, beden ve zihin üçleminde sağlıklı bir yaşam sürerler.

38 farklı Bach Çiçekleri Terapi kürlerinden; dehşet, büyük korku, panik atak ve histeri hali için Rock Rose (Kaya Gülü) kürünü; endişe, sebepsiz korkular ve açıklanamayan huzursuzluk hissi için Aspen (Tirek Kavak) kürünü tercih edebilirsiniz.

Sağlıklı günler…





Hiç yorum yok:

Yorum Gönder