14 Ocak 2017 Cumartesi

Mora Terapi'nin hormon tedavisindeki belirleyici etkisi

İki eş elektriksel sinyalin birbirini seçmesi ve ilişkiye geçmesi olarak tanımlanabilen rezonans teknolojisinin temel alındığı Mora Terapi cihazları Dr. Franz Morell ve Elektrik Mühendisi Eric Rasche’nin yoğun çalışmaları sonucu geliştirilmiştir. Mora Terapi teknolojisi 1970’li yılların sonlarına doğru geliştirilmiş ve başta Almanya olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinde biorezonans yönetiminin başlangıcı olarak kabul edilmiştir. Mora Terapi teknolojisi vücuttaki doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleşmesinin keşfedilmesi sonucu rezonans yönteminin vücutta uygulanması fikrinden doğmuştur.

Zayıflama, kilo kontrolü, duygu durumu bozuklukları, sigara ve alkol bağımlılığı, stres, alerji, migren, romatizma ağrıları, diyabet, çölyak, metabolik hastalıklar, fibromiyalji, spor yaralanmaları, radyasyonun zararlı etkilerinden kurtulma gibi onlarca sağlık sorununda yan etkisiz olarak kullanılan Mora Terapi, tüm bütünsel tıp yöntemleri gibi hastalığa neden olan sorunu köklü ve kalıcı olarak ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Özel bezler tarafından kana salgılanan ve kan yolu ile ulaştıkları organ ve dokulardaki fonksiyonları düzenleyici işlevleri olan organik bileşenler olarak tanımlanan hormonlar pek çok hastalığın teşhisi aşamasında yanıltıcı sonuçlar elde edilmesine neden olur. Bu sebeple ayrıca incelenmesi ve takip edilmesi gereken hormonlar hakkında doğru ve yönlendirici bilgiye sahip olmak oldukça önemlidir. Mora Terapi cihazları ile kısa sürede hormon değerlerinin ölçülmesi Mora Terapiyi tercih etmek için önemli bir nedendir. Hastadaki hormon bilgilerine rezonans teknolojisiyle ulaşan Mora Terapi uygulayıcısı  doktorlar, hastalığa neden olan hormonlar mı yoksa hormonların durumu başka bir hastalığın teşhisini mi perdeliyor gibi sorularına net cevaplar bulabiliyor.

Mora Terapi cihazlarındaki diagnostik ünitesi ile kısa sürede hormon değerlerinin ölçülmesi ve ona uygun şekilde tedaviyi sürdürmek ve tamamlamak mümkün. Bu da tüm dünyada doktorlar ve hastalar tarafından Mora Terapi'nin bu kadar çok tercih edilmesinin nedenlerinden biridir. Mora Terapiyi hastalarının tedavisinde sıklıkla kullanan Avusturalyalı Dr. Marguerita Lane, Menapoz belirtileri taşıyan hastasında Mora Terapiyi kullanmasını şu sözlerle anlatıyor:

“Ben genellikle hormonları problemin altta yatan nedeninden çok bir etki olarak kabul ediyorum. Menopoz ile ilgili değişikliklerin semptomları barizse, o zaman yumurtalık, hipofiz ve hipotalamusu test ettikten sonra her hormonu da ayrıca test ederim.”

Mora Terapi’nin kısa zamanda kapsamlı sonuçlar verdiğine dikkat çeken Dr. Marguerita Lane, sağlıklı bir şekilde elde verilerin ışığında ilaç tedavisi gerektirmeyen hastalara ilaç yüklemesi yapılmadığı belirtiyor.

Avrupa başta olmak üzere pek çok ülkede yaygın bir tedavi yönetimi olarak anılan Mora Terapi, uyguladığı tedavi yöntemleriyle kalıcı sağlığı yaymaya devam ediyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder