30 Ocak 2017 Pazartesi

Sigaraya bağımlı olmak zorunda değilsiniz: Mora Terapi var

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) istatistiklerine göre dünya ülkelerinin birçoğunda en çok rastlanan ve en çok ölüme yol açan nedenler arasındaki ilk sırayı sigaranın yol açtığı akciğer kanseri alıyor. Halk sağlığının en büyük tehdidi olan sigaraya başlama yaşı her geçen gün artarken, sigarayı bırakarak sağlıklı yaşama yönelmek de bir o kadar güçleşiyor. Sigara, diğer madde bağımlılıklarından farklı olarak kişinin bilincini ve motor becerilerini kaybettirmeyen nikotin başta olmak zararlı pek çok madde içeriyor.
Bilimsel çalışmalar sonucunda içinde 4 bine yakın ölümcül madde barındırdığı belirlenen sigara, akciğer kanserinden kalp hastalığına, kronik bronşitten beyin damarlarında tıkanıklığa, mide hastalıklarından bunamaya, yüksek tansiyondan kısırlığa kadar pek çok sağlık sorununda dolaylı ya da doğrudan etkilidir.Katran, aseton, bütan gazı, arsenik, siyanür gibi binlerce ölümcül madde içeren sigara ile olan en sağlıklı ilişki sigaraya hiç başlamamış olmaktır.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Şubat 2016 verilerine göre Türkiye, tütün ve tütün mamulü kullanım oranı yüzde 24'lük oranıyla, dünya genelinde 10. sırada yer alıyor. Türkiye'de tütün ve sigara tüketimi kadınlarda yüzde 10,7 iken erkeklerde yüzde 37,3’ü buluyor. Türkiye’de son yıllarda sigara bırakma oranın artışına dikkat çeken TÜİK verilerine göre, sigara bırakma konusunda hizmet veren nitelikli kliniklerin ve uzmanların sayısının artması halk sağlığı açısından büyük önem taşıyor.

Vücuttaki doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleşmesinden yola çıkan Mora Terapi, sigara bağımlılığına neden olan maddeyi vücuttan tamamen silerek vücudu eski sağlıklı haline döndürüyor.Sigara bağımlılığınızın fiziksel ve psikolojik boyutlarını da göz önünde bulunduran Mora Terapi sigara bırakma tedavisi, sigaranın içerdiği maddenin kimyasal özelliğini değil, bu maddenin vücutta yaydığı kendine özel frekans bilgisini değiştirerek sigara bağımlılığından kurtulmanın yolunu açıyor. Kişinin vücudundaki frekans bilgilerini değiştirerek sigara ile olan bağı yok eden Mora Terapi sigara bırakma tedavisi herhangi bir yan etki içermiyor.

1970’lerin sonundan günümüze kadar biorezonans yöntemini başarıyla uygulayan Mora Terapi, vücuttan sigara bağımlılığına yol açan maddeleri silerek, vücudu bu ölümcül maddelerle hiç tanışmamış haline geri döndürüyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder