30 Haziran 2016 Perşembe

10 yılda başarı öyküsü: Mora Terapi

Avrupa’da ve özellikle Almanya’da 100 yıldır kullanılan bütünsel tıp günümüzde Türkiye’de de oldukça görünür hale geldi. Klasik tıptan farklı olarak hastalıkların belirtilerini ortadan kaldırmak yerine hastalığa neden olan sorunları ortadan kaldırmaya yönelen bütünsel tıbbın ülkemizdeki lider markası Mora Terapi bu yıl 40. yılını kutluyor. Ülkemize ise 10 yıl önce EDT Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dilşad Çelebi’nin girişimleriyle gelen Mora Terapi günümüzde yüzlerce sağlık danışmanın da desteğiyle doğal yollarla sağlıklı kalmanın tek adresi.

Türkiye’de de sıkça tercih edilen bütünsel tıbbın akla gelen ilk markası olan Mora Terapi, kişinin ruh ve beden sağlığını dengeli olarak iyileştiriyor. Hastalık belirtilerini yok etme anlayışı reddeden Mora Terapi vücudumuzdaki doku ve sistemler arasındaki iletişimin elektromanyetik frekanslar yardımıyla gerçekleştiği fikriyle tamamen doğal işlemler içeren seanslarıyla hastaları sağlılığına kavuşturuyor.

Kilo probleminden, sigara ve alkol bağımlığına, çölyaktan diyabete, duygu durumu bozukluğundan romatizma ve fibromilyaji gibi geniş yelpazedeki başarı çeşitli testlere başarılı kanıtlanmış olan Mora Terapi; cilt, saç, selülit gibi kavramlara da yeniden anlam kazandırıyor. 1977’te yılında Dr. Franz Morell ve Eric Rasche'nin çalışmalarıyla ortaya çıkan biorezonans yönteminin mucit markası olan Mora Terapi, özellikle Almanya ve Avrupa ülkelerinde en çok tercih edilen bütünsel tıp yöntemi.

Mora Terapi’nin Türkiye’deki öyküsü Hacettepe Üniversitesi Gıda Mühendisliği mezunu olan Dilşad Çelebi’nin 10 yıl önce kuantum tıbbı/ kuantum fiziğine olan ilgisiyle başlıyor. Araştırmalarını sonucu Mora Terapi cihazlarına ulaştığını belirten EDT Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dilşad Çelebi, “Mora Terapi'yi Türkiye'ye ilk getiren firmayız” diye ekliyor. 2006 yılında Almanya'daki büyük Mora Kongresi'nde Med Tronik firması, Mora Terapi uygulayıcı ve distribütörleriyle tanıştıklarını ifade eden Çelebi, dostluklarının ve iş ortaklıklarının 10 yıldır devam ettiğini belirtiyor.

Mora Terapi cihazlarının Türkiye’deki distribütörlüğünü aldığı yıl olan 2006 yılında bu yana Türkiye'deki marka bilinirliği üzerine ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydeden Çelebi, “Bütünsel / tamamlayıcı tıp ve biorezonans tedavilerinin ne olduğu konusunda çok fazla aydınlatıcı çalışmalar yaptık. Mora Terapi tedavilerini hem doktorlara hem hastalara doğru bir şekilde ulaştırma hedefiyle yola çıktık” diye aktarıyor. Doktor eğitimlerinin 10 yıldır aralıksız bir şekilde devam ettiğini vurgulayan Çelebi, “10 yıldır EDT Sağlık Hizmetleri Şirketi olarak sakin ve emin adımlarla ilerledik. Bugün tüm Türkiye'de 100'e yakın terapi merkeziyle hizmet veriyoruz. Kökleri sağlam, etik hizmet anlayışıyla topluma maksimum  fayda sağlamayı hedefleyen bir firmayız” diyor.

10 yıl önceki hedeflerini başarmış olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getiren Çelebi, sözlerine şöyle son veriyor:

“EDT Sağlık olarak misyonumuzu bundan 10 yıl önce Türkiye'de bütünsel tıbbın, bilimsel ve doğru değerlerle gelişimine öncülük eden en büyük bütünsel tıp firması olmak olarak koymuştuk. Bu 10 yıl içinde bunu gerçekleştirmiş olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz.”


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder